تبدیل نوار کاست، ریل صوتی، گرامافون، کاست خبرنگاری

 

یکی از بخش های فیلم تبدیل، بخش صوتی می باشد. در این بخش تبدیل نوار کاست، صفحات گرامافون، نوار ریلی صوتی و نوارهای خبرنگاری انجام می پذیرد.

یکی از مزایای استفاده از خدمات تبدیل صدا، افزایش کیفیت صدا می باشد. بدین ترتیب که پس از دریافت فایل نهایی، شما با اختلاف کیفیت بسیار زیادی در فایل دریافتی و نوار کاست مواجه خواهید شد. صداهای تک باند استریو شده اند. نویز های اضافی نوارها حذف و کیفیت نوارها تا حد سی دی افزایش می یابد. بسیاری از نوارهای کاست، خراب یا پاره شده اند. در فیلم تبدیل، کلیه این نوارها به رایگان ترمیم می شوند. همچنین نوارهایی که به صورت تک باند (مونو) ضبط شده اند، تبدیل به دو باند (استریو) می شوند. همچنین در صورت شکستگی قاب و یا قطعات داخلی نوارها، قاب نوار و یا تجهیزات تعویض می گردد.

اغلب نوار کاست‌ها برای ثبت موسیقی به مدت ۶۰ دقیقه بودند. در کنار این نوع، نوار کاست‌هایی هم به مدت زمان‌های ۴۶، ۹۰ و حتی ۱۲۰ دقیقه نیز ساخته شده‌است. این کاست‌ها دو طرفه بوده و هر طرف شان در بر گیرنده نصف زمان کلی آنها می‌شد. معمولاً دو طرف کاست را با حروف لاتین A و B یا اعداد ۱ و ۲ از یکدیگر متمایز می‌کردند.

کیفیت صدای ضبط شده روی نوار کاست ارتباط مستقیمی با مواد مغناطیسی روی نوار دارد. نوار کاست قابلیت چندین بار ضبط را دارد اما معمولاً با هربار ضبط صدا روی نوار کاست از کیفیت صدای ضبط شده کاسته می‌شود. نوعی نوار کاست که در بازار ایران با نام نیکل کروم شناخته می‌شد نیز وجود داشت که کیفیت ضبط بسیار خوبی داشت.

بر علاوه بر مشخصات فنی نوار کاست تنظیم بودن هد دستگاه پخش کننده عامل بسیار مهمی در خروجی صدا دارد.

 

انواع فیلم های قابل تبدیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *